Respectland Binici Kıyatfetleri ve Binici Malzemeleri - 
Sepetiniz : Ürün Yok
Kargo ve İade
Kargo ve Teslimat

Kargo ücretiniz ne kadar?
respectland.com üzerinden verilen siparişlerde 6 TL kargo bedeli tahsil edilmektedir. Sipariş verme işlemi sırasında bu tutar faturanıza yansıtılmaktadır. 150TL’yi aşan sipariş miktarlarında kargo ücreti şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.

Kargom ne zaman ulaşır?
Vermiş olduğunuz sipariş, satın alma tarihinizi takip eden, ortalama 3 iş günü içerisinde tarafınıza ulaştırılmaktadır. Siparişlerinizi, "Hesabım" bölümündeki "Son Siparişlerim" sekmesinden kontrol edebilirsiniz. Siparişinizin kargoya teslim edilmesiyle birlikte "Son Siparişlerim" sekmesinde, "Kargom Nerede?" linkinden siparişinizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Siparişiniz dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile tarafınıza bilgi aktarılmaktadır.

Aldığım ürün hangi saatlerde teslim edilecek?
Siparişiniz Yurtiçi Kargo tarafından 09.00 - 17.00 olan mesai saatleri içerisinde (hafta içi) ve 09.00 – 12.00 (Cumartesi) belirtmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilmektedir.

Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için paketinizi, teslim aldığınız an, kargo yetkilisinin yanında açıp kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer ürününüz kargoda zarar görmüşse paketi size teslim eden kargo yetkilisine iade edebilirsiniz.

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?
Siparişiniz kargoya verilene kadar adres değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Siparişinizin statüsünü kontrol etmek için ana sayfanızda yer alan "Hesabım" sekmesinden ilgili siparişi kontrol etmelisiniz: Eğer siparişiniz "Kargoya Verildi" statüsünde değilse güncelleme için yeni adres talebinizi "Mesaj göndermek istiyorum" butonuna tıklayarak ya da info@respectland.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz

Siparişimin alıcı kişisini değiştirebilir miyim?
Siparişiniz kargoya verilene kadar alıcı değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Siparişinizin statüsünü kontrol etmek için ana sayfanızda yer alan "Hesabım" sekmesinden ilgili siparişi kontrol etmelisiniz: Eğer siparişiniz "Kargoya Verildi" statüsünde değilse güncelleme için yeni alıcı bilgisi talebinizi "Mesaj göndermek istiyorum" butonuna tıklayarak ya da info@respectland.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

Ürünüm kargoya verilmiş. Adres değişikliği yapmak istiyorum.
Güncel adres bilginizi Yurtiçi Kargo'ya iletebilmemiz için "Mesaj göndermek istiyorum" butonuna tıklayarak ya da info@respectland.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

Resmi tatil günlerinde teslimat yapılıyor mu?
Resmi tatil günlerinde Yurtiçi Kargo teslimat yapmamaktadır.

Siparişim ben adresimde yokken gelmiş.
Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim eder. Adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz respectland.com'a iade edilir.

Faturayı neden paketin üzerinde gönderiyorsunuz?
Yasal olarak siparişinize ait faturayı paket üzerinde gönderme ve isim soy isim yazma zorunluluğu bulunmaktadır.

İade İşlemleri

İade etme süresi kaç gün’dür ?
Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ile paketi teslim aldığınız ilk 7 gün içerisinde ürünlerinizi iade edebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İademi hangi adrese göndereceğim?
İade Adresi: "Respekt Tekstil Dış Tic. ve San.Ltd.Şti., Fatih cad. Ceviz Sok. Yaren İş Merkezi - Kat 4 Merter - Güngören / İstanbul, Tel: 0212 637 42 98 - 0212 637 42 99, Fax: 0212 637 43 00"

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
İade talebiyle respectland.com'a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen 2 adet faturanın arka yüzünde mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile aşağıdaki adrese "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?
Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Respekt Tekstil tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve respectland.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve respectland.com'un doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız.

Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir 'İADE FATURASI' ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini 'İADE FATURASI' kesilmediği takdirde tamamlayamıyoruz.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Elime ulaşan ürün için beden/numara veya başka bir ürünle değişimi yapabilir miyim?
Satılan ürünlerin stoku olması halinde beden ve numara ve başka bir ürünle değişimi yapılacaktır. Beden ve diğer istenen ürünler mevcut değilse; ürünü tarafımıza gönderdiğiniz takdirde iade işlem süreci başlatılacaktır.

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?
"Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Belirtmiş olduğunuz ürün stoklarımızda bulunduğu takdirde, değişim yapılacak ve yeni ürün tarafınıza gönderilecektir. Ürün/ürünlerin firmamız stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Sipariş İptal İşlemleri

Satın almak istediğim ürünün üzerinde ‘tükendi' ibaresi var. Acaba daha sonra tekrar satışa çıkma ihtimali var mı?
Kaynaklarımız ve stoklarımız gördüğü ilgiden dolayı satışa sunduğumuz bazı modeller çabuk tükenebiliyor. Üzülerek söylüyoruz, eğer satın almak istediğiniz ürün tükendiyse, gerçekten tükenmiştir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan "Hesabım" sekmesinden kontrol etmelisiniz: Eğer siparişiniz "Sipariş Hazırlanıyor " ya da "Kargoya Verildi" statüsünde değilse talebinizi "Mesaj göndermek istiyorum" butonuna tıklayarak ya da info@respectland.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

Gizlilik  |  Şartlar  |  Kargo ve İade